دسته بندی : مقالات سه شنبه , ۱۴ بهمن ۱۳۹۹

توصیه‌هایی برای نگه‌داری از ظروف مسی

ظروف مسی سالهاست که در آشپزخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند و به دلیل فوایدی که برای سلامتی دارند دانستن رازهای افزایش مقاومت و درخشندگی آنها برای زیبایی بیشتر کاربردی خواهد بود.

 

 

توصیه‌هایی برای نگه‌داری از ظروف مسی: 

۱- اگر می‌خواهید لکه‌ای از روی ظرف مسی پاک کنید، روی آن یک برش پیاز بمالید تا راحت تمیز شود.
۲- مراقب باشید که در حین استفاده یا شستشو لایه پوششیِ محافظ از بین نرود.
۳- از اسفنچ‌های نرم و ابری برای تمیز کردن ظروف مسی استفاده شود.
۴- برای شستشوی ظروف مسی از آب داغ و شوینده‌های با قدرت سایندگی بالا خودداری کنید.
۵- ظروف مسی را هرگز نباید در ماشین ظرفشویی قرار داد و باید آن‌ها را بعد از شستن بلافاصله خشک کرد.
۶- برای پاک کردن قسمت‌های بسیار کثیف ظروف مسی و براق کردن آن‌ها نصف یک لیموترش را در نمک فرو ببرید و روی قسمت مورد نظر بمالید. مخلوط سرکه و نمک هم مفید است. کافی است ظرف خود را به همراه یک قاشق غذاخوری نمک، یک فنجان سرکه سفید و مقداری آب به مدت چند ساعت در ظرفی بجوشانید. سپس آن را با محلول صابون و آب داغ بشویید و در نهایت آب بکشید و خشک کنید.
۷- اگر می‌خواهید ظروف مسی شما زنگ نزند قلم مو را در آب پیاز فرو کرده و آن را روی ظروف مسی بمالید.
۸- اگر لایه پوششی مس (قلع) از بین رفت، مجدداً آن را تمدید کنید. (قلع اندود یا سفیدکاری)
۹- از پختن غذاهای اسیدی و ترش در ظروف مسی بدون پوشش قلع، پرهیز کنید. چون باعث ورود بیش از اندازه مس به غذا می‌شود. مسمومیت ناشی از مس منجر به تهوع، استفراغ و اسهال خواهد شد. همچنین مس اضافی در کبد ذخیره شده و باعث از کار افتادن آن می‌شود.
۱۰- ظروف مسی در برابر حرارت، تغییر رنگ می‌دهند. اگر سطح بیرونی ظرف دو رنگ شد، مقداری نمک و سرکه مخلوط کرده به‌صورت غلیظ با اسکاچ نرم به روی آن کشیده و بعد آبکشی کنید. از قره قوروت یا آب نارنج هم می‌شود استفاده کرد. برای شستشوی سطح داخل ظرف، ابتدا با مقداری آب داخل آنرا نم‌دار کنید و با خاکستر ذغال و اسکاچ، بر روی سطوح آن به نرمی بکشید و آن را تمیز کنید. سپس آن را آبکشی کنید. همیشه بعد از شستن ظرف مسی آن را با حوله‌ای نرم خشک کنید.
۱۱- بهتر است قبل از استفاده از ظروف مسی، آن را داخل شیر بجوشانید تا سموم احتمالی موجود در ظرف، دفع شود.

 

علت خوشمزه شدن و خوب جا افتادن غذا در ظروف مسی این است که حرارت در ظروف مسی بیش از سایر ظروف فلزی نگهداری و به طور یکنواخت توزیع می شود .پخت غذا در این ظروف می تواند کم خونی را کم کند زیرا مس از عناصر لازم برای فرآیند خونسازی و رفع کم خونی است.کمبود یون مس موجب احساس رخوت و خواب آلودگی و کسالت مداوم می شود و سبب می شود که درد مفاصل داشته باشیم ، پخت غذا در ظروف مسی باعث از بین رفتن این حالات می شود.

ارسال شده توسط
ارسال رایگان

خرید بالای ۱۰۰ هزار تومان

پرداخت در محل

امکان پرداخت سفارش در محل

هفت روز بازگشت وجه

گارانتی کالا و مرجوعی تا ۷ روز

پشتیبانی ۲۴/۷

ارتباط و پشتیبانی شبانه روزی